پیشنهاد عهد ما
خانه > دیگر رسانه ها > تحلیلگر انگلیسی: آیت الله سیستانی پرنفوذترین فرد عراق

تحلیلگر انگلیسی: آیت الله سیستانی پرنفوذترین فرد عراق

اذعان تحلیلگر انگلیسی به نفوذ و محبوبیت آیت الله سیستانی / آیت الله العظمی سیستانی پرنفوذ ترین فرد عراق

آیت الله العظمی سید علی سیستانی حفظه الله

آیت الله العظمی سید علی سیستانی حفظه الله

به گزارش «شیعه نیوز»، “پاتریک کوکبرن”(patrick cockburn) نویسنده و تحلیلگر سرشناس انگلیسی در مسائل خاورمیانه اعلام کرد: روحانیون عراقی به تنهایی قادر به توقف خونریزی در عراق و مبارزه با داعش هستند.

تحلیلگر انگلیسی

تحلیلگر انگلیسی

وی در مقاله ای که روزنامه معروف “ایندیپندنت” آن را چاپ کرد، افزود: این روحانیون توانستند مردم را به شرکت در جنگ تشویق کنند و همچنین مانع از اختلاف طایفه ای شوند.

کوکبرن در ادامه نوشت: هفته گذشته به جنوب بغداد و شهرهای شیعی کربلا و نجف رفتم ، شهرهایی که از قصه های بسیار پر است و در نجف ضریح امام علی [علیه السلام] وجود دارد.
او سپس به سفرش در سال ۱۹۹۱ به عراق اشاره کرد هنگامی که صدام قیام شیعیان عراق را به شدت سرکوب کرد، قیامی که به انتفاضه شعبانیه معروف شد. کوکبرن افزود که در آن سال وحشتناکترین درگیری ها را در پیرامون مرقد امام حسین و عباس (علیهما السلام) دید اما اکنون پس از ۲۵ سال شیعیان بار دیگر کنترل عراق را به دست گرفته اند و آیت الله سیستانی بیشترین نفوذ را در این کشور دارد.

این تحلیلگر انگلیسی تصریح کرد: آیت الله سیستانی به حمل سلاح برای مقابله با داعش فرا خواند. کوکبرن افزود: روحانیون شیعه تاکید کردند که آنها به دنبال جنگ فرقه ای نیستند و داعش مصمم است این جنگ را طایفه ای کند.
کوکبرن به انفجار جمعه گذشته در منطقه «بنی سعد» در استان دیالی که بیش از ۱۱۵ شهروند شیعه عراقی شهید شدند و ۱۷۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند،اشاره کرد و آن را تنها نمونه ای از تلاش داعش برای جنگ فرقه ای دانست.

منبع: شیعه نیوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*